Skip to content
About MOODS tableware glassware collection

За MOODS

MOODS, made for moments.

Расположен за љубов? Дојдовте на вистинското место. MOODS е белгиски бренд со голема љубов кон керамикаприбор за јадење и стакларија, трансформирајќи ги тие секојдневни оброци во незаборавни моменти.

Дали сте расположени за дизајн? Нашите колекции ја комбинираат естетиката со функционалноста. Елегантните линии и сложените детали даваат допир на луксуз. Умен дизајн кој може да трансформира куќа во дом!

 

Колекција на прибор за вечера

Оваа колекција на керамика го спојува стилот со функционалноста, што ја прави совршена за секоја пригода. Има длабока чинија за вашиот утрински јогурт, чинија за вечера или тестенини за омилениот вечерен оброк и голема чаша за вкусна шолја кафе или чај во текот на денот. MOODS е за секој момент!

Нашите садови доаѓаат во две хармонични бои, крем бела и сива сина, што гарантира одличен изглед во секоја кујна. Прекрасен е сам по себе, но исто така лесно се меша и спојува со други садови. Елегантните детали, како што е подигнатиот раб, го прават овој прибор за јадење сè само не досаден.


Откријте MOODS прибор за вечера

 

Колекција на стакларија

Расположени за вино или коктел или само сакате чаша вода? MOODS го има решението! Елегантниот дизајн на чашите за вино и чашите за пиење ќе му дадат на секој пијалок луксузен пресврт.

Палетата на стакларија е совршена за сите прилики: без разлика дали организирате забава, планирате пријатна вечера или ја поминувате вечерта дома. 


Откријте стакларија MOODS